Strona główna

Witaj w polskiej internetowej
encyklopedii gier Valve
mamy już 834 artykuły i 5214 grafik

Łom

Bez lomu nie wychodz z domu.png

Najbardziej charakterystyczna broń serii Half-Life. Gordon po raz pierwszy zdobył ją podczas ucieczki z Sektora C kompleksu Black Mesa. Jest powszechnie używana głównie na początku gry, gdyż w dosyć krótkim czasie gracze przechodzą na bardziej efektywną broń palną. Mimo to, łom znajduje praktyczne zastosowanie przez całą resztę rozgrywki, w niszczeniu skrzyń z zapasami, przeróżnych barier takich jak kratka wentylacji albo rozbijanie okien, jak i w zabijaniu niegroźnych przeciwników, np. zombie i headcrabów.

Czytaj dalej

Zagłosuj

Cywilna Agencja do spraw Kryzysowych

CEDA logo.jpg

Fikcyjna organizacja rządowa Stanów Zjednoczonych ze świata Left 4 Dead. Uratowała miliony Amerykanów od przerażających konsekwencji katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka. Została zaangażowana do walki z epidemią zielonej grypy. Stworzyła reklamy ostrzegające cywili o niebezpieczeństwie, starała się ewakuować mieszkańców z terenów objętych zarazą, a także badała wirus. Kiedy agencja zdała sobie sprawę jak niszczycielska była zaraza, jej agenci odizolowali się od cywili używając skafandrów ochronnych.

Czytaj dalej

Zagłosuj

Kałasznikow

Ak47 banner.png

Bardzo mocny karabin automatyczny udostępniony wyłącznie terrorystom. Jedyne jego większe wady to słaba celność przy strzelaniu dłuższymi seriami oraz duży odrzut. Mimo to jest bardzo popularną bronią częściowo z powodu statusu w popkulturze oraz częściowo dzięki jego skuteczności w grze.

AK-47 to najpopularniejsza broń używana przez terrorystów w Counter-Strike.

Czytaj dalej

Zagłosuj

Hcbutton.gif Buttongrinder74.gif Smcbutton.gif AnimeButton.jpg